مشاوره

مشاوره :

کدام دسته از دانش آموزان به مشاور احتیاج دارند؟

آیا دانش آموزان ضمن تحصیل به مشاوره احتیاج دارند و به فرد یا تیمی به عنوان مشاور که در کنارشان مسیر تحصیل را با کمک و راهنمایی های مشاور طی کنند؟

این یک سوال چالشی ، مهم و تاثیرگذار است.

برای پاسخ به آن باید گفت از آن جایی که هر انسانی با انسان دیگر متفاوت است نیاز به مشاور تحصیلی هم و درصد نیاز و چگونگی نیاز به مشاور بین دانش آموزان مختلف متفاوت است.

از جنبه های مختلف دانش آموزان را می توان به چند دسته ی کلی  تقسیم کرد و ممکن است دانش آموزانی ترکیبی از چند دسته باشند.

از یک جنبه دانش آموزان از لحاظ هدایت تحصیلی به دو دسته ی اطاعت پذیر و اطاعت ناپذیر تقسیم می شوند. مبرهن است که دانش آموزان اطاعت پذیر تحصیلی راحت تر می توانند با یک مشاور کنار بیایند و حتی گاهی ضروری است که یک مشاور امین کنارشان باشد.

از جنبه ی دوم دانش آموزان از لحاظ مدیریت برنامه ریزی به دو دسته ی خود برنامه ریز و دیگر برنامه پذیر تقسیم می شوند. در این مورد نیز دانش آموزان دیگر برنامه پذیر به راحتی با مشاور شروع کرده و ادامه می دهند و نیاز دارند که مو به مو مشاور به عنوان یک برنامه ریز، برنامه ی ماهانه، هفتگی و حتی روزانه برای دانش آموز تنظیم کند. کار به جایی می رسد که دانش آموز تمایل دارد ریز به ریز و ساعت به ساعت مشاور برای او یک برنامه تنظیم کند تا او خود را ملزم به اجرای آن کند.

و اما از جنبه ی مهم آخر دانش آموزان از لحاظ استقلال شخصیتی به دو دسته ی مستقل و وابسته تقسیم می شوند. این تقسیم بندی لزوما به تقسیم بندی درون گرا و برون گرا ندارد. یعنی ممکن است دانش آموزی درون گرا باشد ولی مستقل باشد یا وابسته باشد بطوری که حتی خودش هم به طور کامل بر این امر واقف نباشد. همچنین ممکن است دانش آموزی برون گرا باشد ولی مستقل یا وابسته باشد. بدیهی است که دانش آموزان با روحیات وابستگی بالا به خوبی با مشاور کنار می آیند و یک مشاور امین می تواند برای این دسته افراد مفید باشد.

 بجز تقسیم بندی های فوق ، گونه های دیگر و جنبه های دیگری را نیز  می توان به آن اضافه کرد که از درجه ی اهمیت کمتری برخوردار هستند و لذا در این جا اشاره نمی شوند.

مطابق تقسیم بندی فوق دانش آموزی که تمامی ویژگی های اطاعت ناپذیری ، خود برنامه ریزی و مستقل دارند معمولا نمی توانند براحتی با مشاور کنار بیایند و برحسب آزمون و خطا اگر بدون حضور مشاور همچنان موفق و مورد انتظار و یا نزدیک به آن پیش می روند، نیازی نیست بطور ممتد و مستمر از حضور مشاور بهره مند گردند شاید نیاز باشد هراز چند گاهی در جلسات نامنظم با مشاور ملاقات حضوری برای تبادل افکار و راهنمایی کلی داشته باشند.

بدین جهت و برای رفع نیازهای این دسته از دانش آموزان ، ما در آموزشگاه رتبه سازان، تک جلسات موردی مشاوره تحصیلی و کنکور پیش بینی کرده ایم که دانش آموزان عزیز می توانند با رزرو در این جلسات از حضور مشاور بهره مند گردند.

بقیه ی تیپ دانش آموزان معمولا بهتر است بطور ممتد در جریان تحصیل خود جلسات ثابت و مستمری با مشاور داشته باشند. حتی گاهی لازم است در طول روز پشتیبان تحصیلی و آموزشی بطور تلفنی و مجازی البته به شکلی که تمرکز مطالعه ی دانش آموز به هم نخورد، با دانش آموز در ارتباط باشد.

دانش آموزان عزیز اگر این نیاز را در خود احساس می کنید، می توانید با اعتماد به مجموعه ی ما، در آموزشگاه رتبه سازان از حضور مشاوره تحصیلی و کنکور بهره مند گردید و خودتان تاثیر مثبت آن را در روند تحصیلی و کنکور خود ببینید.

امکان دسترسی به جلسات مشاوره تحصیلی و کنکور بصورت حضوری در تبریز در محل آموزشگاه در صورت ثبت نام دوره ی حضوری مشاوره ی تحصیلی و کنکور و یا بصورت غیرحضوری (آنلاین) در صورت ثبت نام دوره ی غیر حضوری مشاوره ی تحصیلی و کنکور برای دانش آموزان عزیز میسر است.

مشاوره تحصیلی برای کدام پایه های تحصیلی مناسب است؟

اغراق نیست اگر گفته شود هر انسانی  در هر پایه ای از دبستان تا دبیرستان حتی ایام دانشجویی نیز به مشاور نیاز دارد. (البته بجز آن دسته از انسان هایی که نام برده شد)

اگر هدفتان تقویت پایه ی تحصیلی است در هر پایه ی تحصیلی این نیاز احساس می شود.

اگر هدفتان مطالعه ی کنکور به طور جدی است معمولا بهتر است از نهم جدی شروع کنید برای مطالعه و در نتیجه مشاوره.

اگر هدفتان بیشتر رفتاری و غیر درسی است از روانشناس بهره بگیرید بهتر نتیجه می گیرید تا مشاور درسی.

امکان دسترسی به جلسات مشاوره تحصیلی و کنکور بصورت حضوری در تبریز در محل آموزشگاه در صورت ثبت نام دوره ی حضوری مشاوره ی تحصیلی و کنکور و یا بصورت غیرحضوری (آنلاین) در صورت ثبت نام دوره ی غیر حضوری مشاوره ی تحصیلی و کنکور برای دانش آموزان عزیز میسر است.

مشاوره انتخاب رشته ی کنکور چیست؟

بعد از شرکت در آزمون کنکور سراسری و نیز دریافت کارنامه ی نتایج اولیه که نمره ها و بخصوص رتبه ها در سهمیه و کل کشور معلوم می گردند باید صد و پنجاه رشته محل برای دانشگاه سراسری روزانه و شبانه (نوبت اول) ، فرهنگیان، پردیس ، پیام نور ، غیر انتفاعی و نیز رشته های خاص دانشگاه آزاد و برخی رشته های با شرایط خاص برخی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و نیز صد رشته محل برای دانشگاه آزاد سایر رشته ها صورت گیرد که به ترتیب اولویت انتخاب در صورت محقق شدن نمره ، قبولی در رشته محل مورد نظر در هرکدام صورت گیرد. این انتخاب به پارامترهای مختلفی بستگی دارد.

پارامتر اول حد نصاب است که باید حتما مطابق نمره کسب شود.

پارامتر دوم این است که بین رشته محل های دارای حد نصاب باید داوطلب به رشته ، دانشگاه ، شهر ، شرایط دانشگاه و … توجه کند همچنین یک سری خطوط قرمز برای خود مشخص کند تا  دایره ی انتخاب را به طور منطقی و نیز بر مبنای علاقه و سلیقه و شرایط ببندد.

گاهی خود داوطلب نمی داند که حد نصابش چه رشته محل هایی است یا این که چه می خواهد یا خطوط قرمزش چیست؟ یا این که آگاهی از رشته ها و شرایط و … ندارد. یک مشاور انتخاب رشته ی کنکور امین و متخصص و باتجربه می تواند راه حل کار باشد.

دانش آموزان عزیز اگر این نیاز را در خود احساس می کنید، می توانید با اعتماد به مجموعه ی ما، در آموزشگاه رتبه سازان از حضور مشاوره ی انتخاب رشته ی کنکور بهره مند گردید و خودتان تاثیر مثبت آن را در روند انتخاب رشته ی کنکور خود و نتیجه ی آن ببینید. توجه کنید که انتخاب رشته ی کنکور یعنی تعیین سرنوشت تحصیلی شما که هر اشتباه به ظاهر جزیی ممکن است به قیمت عوض شدن سرنوشت تحصیلی شما یا صرف زمان زیاد برای بازگرداندن شرایط تحصیلی به حالت مطلوب گردد. پس دقت کنید!!!

امکان دسترسی به جلسات مشاوره انتخاب رشته ی کنکور بصورت حضوری در تبریز در محل آموزشگاه در صورت ثبت نام دوره ی حضوری مشاوره ی انتخاب رشته ی کنکور و یا بصورت غیرحضوری (آنلاین) در صورت ثبت نام دوره ی غیر حضوری مشاوره ی انتخاب رشته ی کنکور برای دانش آموزان عزیز میسر است.

 • مشاوره تحصیلی و کنکور
 • انتخاب رشته کنکور
 • انتخاب رشته دبیرستان
 • برنامه ریزی و پشتیبانی

برای پایه های :

 • نهم
 • دهم و یازدهم
 • دوازدهم و پشت کنکور
 • دانشجو

 

 • دخترانه
 • پسرانه

 

 • حضوری
 • غیر حضوری

 

 • تک جلسات مشاوره
 • مشاوره دوره ای بصورت :
 1. دو هفته یک بار
 2. هفته ای یک بار